Aktualności

CELE LSR

Lokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy” działająca na terenie gmin Morawica, Chęciny i Nowiny dąży do rozwoju, poprawy warunków życia oraz stworzenia lepszej przyszłości dla naszych mieszkańców. W tym dążeniu do postępu kluczową rolę odgrywa Lokalna Strategia Rozwoju (LSR), która określa cele i kierunki działania na najbliższe lata. Stanowi ona plan działania, który opiera się na identyfikacji naszych największych potrzeb i potencjałów. LSR stworzona przez Lokalną Grupę Działania „Perły Czarnej Nidy” uzyskała pozytywną ocenę Zarządu Województwa i styczniu bieżącego roku nasz Zarząd podpisał umowę na jej realizację opiewającą na łączna kwotę 2 030 929 €. Jak to bywa z programami unijnymi wdrażane są z poślizgiem więc najbliższe nabory dopiero przed nami, a zakończenie realizacji LSR zaplanowaliśmy na koniec 2029 roku. Oto najważniejsze założenia naszej LSR:

LOKALNY RYNECZEK W OSTRZESZOWI

Drogi Przedsiebiorco!

Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji Lokalnego Ryneczku w Ostrzeszowi. 

Rezerwując miejsce na wydarzenie otrzymujecie państwo 5-dniowy dostęp do stoiska handlowego, umieszczonego w drewnianym domku przy ul. Zamkowej przed ostrzeszowską Basztą. Dodatkowo oferta Państwa firmy zostanie udostępniona na profilu wydarzenia na Facebooku. Kiermasz odbędzie się 19-23 czerwca podczas tygodnia Dni Ziemi Ostrzeszowskiej 2024

Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz online: https://forms.gle/exWmAf4LGiXAV66o7

Wszelkich informacji udzieli Państwu Stowarzyszenie OLGD: 667 777 022 / 667 777 024 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakat lokalny ryneczek

Zaproszenie do udziału w europejskim konkursie ARIA 2024!

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że Europejska Sieć Wspólnej Polityki Rolnej (EU CAP Network) ogłasza kolejną edycję konkursu Agriculture and Rural Inspiration Awards (ARIA 2024). Tematem tej edycji jest Wzmacnianie pozycji młodych ludzi.

Konkurs obejmuje cztery kategorie tematyczne – trzy odpowiadające celom polityki WPR i jedna nawiązująca do tematu młodzieży wiejskiej.

Oprócz tego przyznane będą nagrody za działania promujące równość płci, a także za pośrednictwem powszechnego systemu internetowego głosowania wybrany zostanie jeden laureat.

Konkurs składa się z dwóch etapów – najpierw wszystkie wnioski z Polski składane są do jednostki centralnej KSOW (JC KSOW). Później wybierze ona spośród nich do ośmiu wniosków, które przejdą do  drugiego, już europejskiego etapu konkursu.

Konkurs ARIA ma wyłonić projekty Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) najbardziej ekologiczne, inteligentne, sprzyjające włączaniu społecznemu i innowacyjne, a także odporne. Realizowane są one na szczeblu lokalnym. Jest to kontynuacja inicjatyw, które promują długoterminową wizję obszarów wiejskich (https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12525-Rural-development-long-term-vision-for-rural-areas_en  i pakt na rzecz obszarów wiejskich https://ruralpact.rural-vision.europa.eu/become-member_en

Podkategorie