Katalog firm i organizacji społecznych

Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

Okladka

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Logotypy na strone

Małe projekty 2011

System nawodnienia na stadionie Moravii oraz podłącenie pieca w budynku Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Chęcińskiej

W średniowiecznym grodzie Pędzików

Wyposażenie średniowiecznej kuźni, stworzenie wioski rycerskiej oraz wybudowanie i udostępnienie dla turystów zaplecza sanitarnego to trzy projekty zrealizowane ze środków unijnych, dzięki którym stworzony przez państwa Elżbietę i Andrzeja Pędzików średniowieczny gród w Siedlcach zyskał blasku. Na ten cel państwo Pędzikowie pozyskali blisko 75 tysięcy złotych z zakresu „Małych projektów" w ramach Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy".


Wielki Jarmark Chęciński 2012

Wystawy rękodzieła artystycznego, pokazy tradycyjnych technik kowalskich, średniowieczne wesołe miasteczko, pokazy sztuki cyrkowej oraz dawne gry i zabawy wraz z Teatrem Wagabunda, a także degustacja średniowiecznych potraw to tylko niektóre z wielu średniowiecznych atrakcji wielkiego Jarmarku Chęcińskiego.


Zakup komputerów do biblioteki publicznej i szkolenia dla seniorów

Podstawowa obsługa komputera, pisanie i tworzenie prostych pism, korzystanie z podstawowych programów systemu Windows, a także korzystanie z Internetu, w tym wyszukiwanie informacji i komunikacja przez Internet -- tego wszystkiego mogli nauczyć się seniorzy z gminy Sitkówka-Nowiny, którzy wzięli udział w projekcie zrealizowanym dzięki środkom unijnym pozyskanym za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy".


Warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży

Dzięki środkom pozyskiwanym za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy", dzieci i młodzież mogą kształcić i rozwijać swoje talenty muzyczne. Tak też było w przypadku Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Morawicy, której członkowie mogą brać udział w warsztatach muzycznych, podczas których pod okiem specjalistów uczą się gry na instrumentach dętych. Stowarzyszenie Przyjaciół Orkiestry Dętej na projekt pod nazwą „Nauka gry na instrumentach dętych dzieci i młodzieży z gminy Morawica" pozyskało 20 694,10 zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.


VI Festiwal Kultury Żydowskiej - Tryptyk Żydowski

W dniach od 14 do 16 września 2012 r. w Chęcinach, odbył się już VI Festiwal Kultury Żydowskiej „Tryptyk Żydowski 2012". Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Chęcinach na realizację tego wydarzenia pozyskał dofinansowanie w kwocie 23.887,64 zł za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy".


V Piknik Historyczny Szewce 2012

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „Jodła" pozyskało 17.597,93 zł na organizację V Pikniku Historycznego Szewce 2012.


Adaptacja nowych pomieszceń na salę Muzealnej Izby Górnictwa Kruszcowego w Miedziance

4 sierpnia 2012 r, miało miejsce uroczyste otwarcie nowych pomieszczeń w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance. Na rozbudowę Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Chęcinach otrzymał 24.428,57 zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pozyskanych dzięki Lokalnej Grupie Działania „Perły Czarnej Nidy". Otwarcie połączone było wraz z sympozjum popularno naukowym.


Utworzenie Kaplicy p.w. Matki Boskiej Fatimskiej w Chęcinach

13 sierpnia 2012 roku, we wspomnienie objawień fatimskich odbyło się uroczyste poświęcenie nowo wyremontowanej piwnicy adaptowanej na kaplicę pw. Matki Boskiej Fatimskiej wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu u podnóża Zamku Królewskiego w Chęcinach.


Gmina Chęciny i okolice - film promocyjny

Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy", Gmina i Miasto Chęciny zrealizowała film promocyjny, który, jak się okazało, stał się doskonałym pomysłem na ponadregionalną promocję gminy i przyciągnięcie turystów z całej Polski oraz z zagranicy.


Remont i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Siedlcach

6 października 2012 r. miało miejsce uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku wyremontowanych pomieszczeń na potrzeby świetlicy wiejskiej w Siedlcach. Kompleksowy remont, znajdujących się w remizie OSP w Siedlcach pomieszczeń, kosztował ponad 58 tysięcy złotych, z czego 24 999,00 zł pochodziło dzięki pozyskanej przez Gminę i Miasto Chęciny dotacji unijnej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.


Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy