Katalog firm i organizacji społecznych

Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

Okladka

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Logotypy na strone

Małe projekty 2013

Gmina Sitkówka-Nowiny szkoliła młodych ludzi w nowych zawodach

„Atrakcyjni na rynku pracy - organizacja warsztatów zawodowych” – to tytuł projektu, na który Gmina Sitkówka-Nowiny pozyskała dofinansowanie w kwocie blisko 50 tysięcy złotych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy”. W ramach tego, zorganizowane zostały warsztaty dla 15 osób w zawodach: kucharz, fryzjer, mechanik samochodowy i lakiernik.

 

Morawicka Noc Świętojańska

Hucznie powitano w tym roku lato w Morawicy. Główną atrakcją wieczoru był występ jednego z najbardziej rozchwytywanych i najpopularniejszych zespołów polskiej sceny muzycznej – zespołu Enej. Pomimo ulewnego deszcze, sobótkowa magiczna noc w tym roku ściągnęła do Morawicy tysięczne tłumy. W tym roku, wydarzenie zostało dofinansowane w kwocie 50 tysięcy złotych, dzięki środkom unijnym pozyskanym za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy”.

 

Wioska Indiańska 2014

Spotkania w prawdziwym tipi, gry i zabawy Indian Prerii, udział w warsztatach ornitologicznych i garncarskich, nauka jazdy konnej, czy strzelanie z łuku - te i wiele innych indiańskich atrakcji każdego dnia czekało na uczestników „Wioski Indiańskiej" - obozu, odbywającego się już po raz ósmy w Zaborzu. W tym roku, akcja została dofinansowana w kwocie blisko 50 tysięcy złotych, dzięki środkom unijnym pozyskanym za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy".

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy