Katalog firm i organizacji społecznych

Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

Okladka

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Logotypy na strone

Różne

I Otwarte Mistrzostwa Województwa w Kajakarstwie Amatorskim

W ostatnią niedzielę czerwca nad zbiornikiem wodnym w Morawicy odbyły się pierwsze w historii Otwarte Mistrzostwa Województwa w Kajakarstwie Amatorskim o Puchar Prezesa Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy". W zawodach wzięło udział jedenaście dwuosobowych drużyn. Na zwycięzców czekały cenne nagrody. Organizatorem Zawodów był Uczniowski Klub Sportowy FUTSAL-Nowiny.

 

Inauguracja sezonu kajakowego 2014

Blisko pięćdziesiąt osób zainaugurowało tegoroczny sezon kajakowy. Trasa pierwszego w tym roku spływu wiodła rzeką Czarną Nidą pomiędzy miejscowościami Nida a Wolica. Był to jeden z fragmentów pięćdziesięciokilometrowego szlaku kajakowego wyznaczonego w ubiegłym roku przez LGD „Perły Czarnej Nidy" na rzekach Czarna Nida i Bobrza.


LGD "Perły Czarnej Nidy" na Targach AGROTRAVEL 2014

Podczas tegorocznej, VI już edycji Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL, Lokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" promowała otwarty w ubiegłym roku szlak kajakowy biegnący przez teren trzech gmin wchodzących w skład LGD, czyli gminę Chęciny, Morawicę i Sitkówkę-Nowiny.

 

LGD „Perły Czarnej Nidy" rozlosowała cenne nagrody

4 tablety i 6 zaproszeń na spływ kajakowy -- to nagrody, jakie Lokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" przeznaczyła na zorganizowany przez siebie konkurs. Nagrody rozlosowano w Centrum Samorządowym w Morawicy, gdzie LGD „Perły Czarnej Nidy" ma swoją siedzibę.


Możesz tańczyć wszędzie jeśli tańczysz sercem - wymiana młodzieży Polska-Ukraina

Przez dziesięć dni czterdziestoosobowa grupa młodzieży z Ukrainy, Morawicy, Chęcin i Sitkówki-Nowiny brała udział w warsztatach tańca jazzowego połączonego z elementami ukraińskiego folkloru z udziałem młodzieży z każdej z gmin. Wszystko to w ramach projektu pn. „Możesz tańczyć wszędzie, jeśli tańczysz sercem -- wymiana młodzieży Polska -- Ukraina

 

Otwarcie szlaku kajakowego AKTIW

1 września 2013 roku miał miejsce spływ kajakowy otwierający szlak kajakowy AKTIW. Jednocześnie LGD podpisała z gminami wchodzącymi w jej skład, a także Muzeum Wsi Kieleckiej umowę umożliwiająca usytuowanie miejsc postojowych dla kajakarzy na działkach do nich należących.


LGD "Perły Czarnej Nidy" na targach AGROTRAVEL

Blisko 150 wystawców z kraju i zagranicy zaprezentowało się podczas V edycji Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL. Wśród promujących się podczas targów nie zabrakło również stoiska Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy".

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy