Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

OkladkaPrzewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Nasz kanał telewizyjny

yt

Logotypy na strone

Dziesiąte i tym samem ostatnie przedsiębiorstwo, które uzyskało pomoc w ramach przedsięwzięcia 1.1.1 Podejmowanie działalności gospodarczej jest „PRACOWNIA ARTYSTYCZNA POD LASEM”, której właścicielem jest Pani Natalia Golenia. Jest to przedsiębiorstwo zajmujące się branżą krawiecką. Przedsiębiorstwo p. Natalii oferuje szeroki zakres innowacyjnych usług dla swoich klientów:

 • Projektowanie i szycie odzieży na miarę z materiałów powierzonych lub zaproponowanych przez pracownię: sukienki (klasyczne, wieczorowe, tuniki); spodnie; żakiety; kamizelki; spódnice itd.

• Usługi krawieckie w zakresie naprawy i przeróbek odzieży: skracanie , zwężanie, poszerzanie odzieży ,wszywanie suwaków, naszywanie łat, itp.

• POGOTOWIE KRAWIECKIE, czyli usługi ekspresowe z dojazdem do klienta, dostępne przez 24 h/dobę- szybka reakcja w razie nieszczęśliwego wypadku np. gdy ubranie ulegnie uszkodzeniu przed ważnym wyjściem klienta, podczas ślubów, wesel, świąt itp

• Usługa hafciarska - na zamówienie

• Szycie odzieży damskiej wg własnego pomysłu – tworzenie marki linii damskiej oraz sprzedaż wyrobów.

Odbiorcami wyżej wymienionych usług są mieszkańcy rynku lokalnego, regionalnego ale również krajowego, w późniejszym czasie w planach jest pozyskanie również klientów zagranicznych.

Pozyskane środki przeznaczono na zakup niezbędnego sprzętu do prowadzenie działalności krawieckiej tj: zakup wyposażenia, maszyn oraz materiałów potrzebnych do bieżącej działalności: Maszyna hafciarka; Maszyna stębnówka –przemysłowa, Maszyna owerlok- przemysłowa; Maszyna półprzemysłowa; Maszyna rendelka/owerlok; Deska do prasowania z generatorem pary i żelazkiem; niezbędne dodatki(nici, podkłady flizelinowe, stopki do poszczególnych maszyn, nici do każdej maszyny, nożyczki do krojenia, nożyczki do hafciarki, taśmy pasmanteryjne, nóż krojczy, 2 manekiny; Wyposażenie pracowni w stoły, krzesła oraz zabudowy (pod projekt), kanapa; Prace budowlane związane z przygotowaniem miejsca prowadzenia działalność; Komputer + licencjonowany Pakiet Office dla firm ; Strona internetowa; Drukarka 3D, Ekspres do kawy KRUPS.

Firma uzyskała dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł. w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy