Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadkaPrzewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herb ChecinyMorawicaSitkowka Nowiny

Mapa obszaru LGD 2015

Nasz kanał telewizyjny

yt

natura2000

           Logotypy na strone

Natura 2000 bez tajemnic

Czym tak naprawdę jest Natura 2000? Jakie szanse i możliwości niesie ze sobą program Natura 2000? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w serialu „Misja Natura", zrealizowanym przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych w ramach projektu LIFE+ pn. „Misja Natura" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Serial „Misja Natura", to cykl 12-stu odcinków zrealizowanych na dwunastu obszarach Natura 2000 w różnych rejonach Polski i zagranicą. Serial ukazuje piękno i różnorodność rodzimej przyrody oraz opowiada o zasadach funkcjonowania obszarów Natura 2000.

 Bohaterowie serialu, dr. Romuald Mikusek (ornitolog) oraz Małgorzata Kosik w różnych zakątkach Polski przekonują Nas, że obszary Natura 2000 nie są rezerwatami ochrony ścisłej, a przynależność cennych przyrodniczo terenów do tej europejskiej sieci nie stanowi bariery rozwoju gospodarczego, ale jest wręcz motorem napędowym rolnictwa ekologicznego czy ekoturystyki. Wszystko to dzieje się pod kierownictwem sztabu misji, a śledzenie perypetii koordynatora i jego asystenta nieraz wywoła uśmiech na twarzy.

Serial miał już swoją emisję m.in. na antenie TVP3 Kielce. Wszystkich zainteresowanych, którzy nie mieli okazji obejrzeć programu w telewizji, zachęcamy do obejrzenia serialu na stronie: www.misjanatura.serial.fwie.pl.

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z osiemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Sitkówka Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2013r. zamieszkiwało 38 042 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy