Katalog firm

wrealizacji

Mapa obszaru LGD

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 Gminy LGD

checinymorawicasitkowka


Nasz kanał telewizyjny

yt

natura2000

Prev
Next

Prowadzimy bezpłatne doradztwo w zakresie: prawnym, księgowo-podatkowym, przedsiębiorczości. Doradztwo prowadzone jest w ramach projektu "Kreator Przedsiębiorczości" Więcej informacji ...

           Logotypy na strone

Natura 2000 bez tajemnic

Czym tak naprawdę jest Natura 2000? Jakie szanse i możliwości niesie ze sobą program Natura 2000? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w serialu „Misja Natura", zrealizowanym przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych w ramach projektu LIFE+ pn. „Misja Natura" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Serial „Misja Natura", to cykl 12-stu odcinków zrealizowanych na dwunastu obszarach Natura 2000 w różnych rejonach Polski i zagranicą. Serial ukazuje piękno i różnorodność rodzimej przyrody oraz opowiada o zasadach funkcjonowania obszarów Natura 2000.

 Bohaterowie serialu, dr. Romuald Mikusek (ornitolog) oraz Małgorzata Kosik w różnych zakątkach Polski przekonują Nas, że obszary Natura 2000 nie są rezerwatami ochrony ścisłej, a przynależność cennych przyrodniczo terenów do tej europejskiej sieci nie stanowi bariery rozwoju gospodarczego, ale jest wręcz motorem napędowym rolnictwa ekologicznego czy ekoturystyki. Wszystko to dzieje się pod kierownictwem sztabu misji, a śledzenie perypetii koordynatora i jego asystenta nieraz wywoła uśmiech na twarzy.

Serial miał już swoją emisję m.in. na antenie TVP3 Kielce. Wszystkich zainteresowanych, którzy nie mieli okazji obejrzeć programu w telewizji, zachęcamy do obejrzenia serialu na stronie: www.misjanatura.serial.fwie.pl.

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z osiemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Sitkówka Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2013r. zamieszkiwało 38 042 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy