Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

OkladkaPrzewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Nasz kanał telewizyjny

yt

Logotypy na strone

ZAPRASZAMY NA RAJD ROWEROWY

NIE SAMĄ PRACĄ CZŁOWIEK ŻYJE!

Lokalna Grupa Działania "Perły Czarnej Nidy", wraz z Gminą Nowiny serdecznie  zaprasza na Rajd Rowerowy po gminach Morawica, Nowiny, Chęciny, już w najbliższą niedzielę 26.09.2021 r. 

ZAKRCONE 26.09Postanowiliśmy zrobić coś wspólnie, by zintegrować mieszkańców naszych gmin. Wspólna przejażdżka na rowerach zakończona ogniskiem wydaje się być świetnym pomysłem - mówi Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Nowiny.

Rajd rozpocznie się o godz. 13.45 pod Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy. Stamtąd rowerzyści wyruszą w kierunku Woli Murowanej, a następnie Nowin, gdzie dołączą do nich kolejni uczestnicy rajdu. Następnie wszyscy udadzą się przez Zgórsko i Zelejową na rynek w Chęcinach. Po krótkiej przerwie przejadą do świetlicy w Szewcach, gdzie tradycyjnie czekać na nich będą pieczone kiełbaski i ziemniaki, a  dla najwytrwalszych – nagrody.

Rajd rowerowy organizowany jest w ramach projektu współpracy ŚWIAT współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 Przygotowanie i realziacja dzialań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania. 

Regulamin rajdu - pobierz

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy