Katalog firm i organizacji społecznych

Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

Okladka

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Logotypy na strone

Nowa infrastruktura na szlaku kajakowym

WhatsApp Image 2020-12-11 at 11.51.27 2 KopiowanieDobiega końca drugi etap realizacji projektu współpracy ŚWIAT. Zrealizowaliśmy w nim trzy zadania. Pierwsze to cztery tablice informacyjne dotyczące bitwy pancernej ustawione w gminie Morawica, w ramach drugiego oznakowaliśmy szlak pieszy Daleszyce-Chęciny przez Morawicę, a trzecie właśnie się zakończyło. Jeszcze w poprzednim okresie programowania oznakowaliśmy szlak kajakowy na rzekach Czarna Nida i Bobrza i podjęliśmy działania popularyzujące tę ciekawą formę rekreacji jaką są spływy kajakowe. Przy rzece pojawiły się znaki ostrzegawcze i informacyjne, a także wiaty dla kajakarzy w Morawicy, Tokarni i Trzciankach. Zaczęło przybywać firm organizujących tu spływy i to właśnie było naszym celem. Tym razem uzupełniając infrastrukturę stworzyliśmy dwa pomosty do wyciągania kajaków. Powstały one przed młynami w Morawicy i w Wolicy. Pomosty ułatwią wysiadanie i przeniesienie kajaków, co nie należało do łatwych szczególnie w Morawicy. Mają wymiar 1,6 x 2 m, a obok znajduje się rynna do wyciągania kajaka, na którą należy czołowo napłynąć.

To kolejna inwestycja, która podnosi atrakcyjność bardzo popularnego szlaku na Czarnej Nidzie. Jak zwykle czekamy na Państwa sugestie i uwagi (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) dotyczące zarówno tej inwestycji jak i przyszłości, bo przecież kolejny okres programowania przed nami. W najbliższym czasie ukaże się także najnowsze wydawnictwo: Przewodnik kajakowy po rzekach Czarna Nida, Biała Nida, Nida, Bobrza, Łosośna (Wierna Rzeka), Czarna Staszowska. Jak zwykle będzie można go otrzymać bezpłatnie w biurze LGD. Zapraszamy do śledzenia naszej strony i fanpage.

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy