Katalog firm i organizacji społecznych

Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

Okladka

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Logotypy na strone

Aktualności

Zaproszenie do udziału w europejskim konkursie ARIA 2024!

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że Europejska Sieć Wspólnej Polityki Rolnej (EU CAP Network) ogłasza kolejną edycję konkursu Agriculture and Rural Inspiration Awards (ARIA 2024). Tematem tej edycji jest Wzmacnianie pozycji młodych ludzi.

Konkurs obejmuje cztery kategorie tematyczne – trzy odpowiadające celom polityki WPR i jedna nawiązująca do tematu młodzieży wiejskiej.

Oprócz tego przyznane będą nagrody za działania promujące równość płci, a także za pośrednictwem powszechnego systemu internetowego głosowania wybrany zostanie jeden laureat.

Konkurs składa się z dwóch etapów – najpierw wszystkie wnioski z Polski składane są do jednostki centralnej KSOW (JC KSOW). Później wybierze ona spośród nich do ośmiu wniosków, które przejdą do  drugiego, już europejskiego etapu konkursu.

Konkurs ARIA ma wyłonić projekty Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) najbardziej ekologiczne, inteligentne, sprzyjające włączaniu społecznemu i innowacyjne, a także odporne. Realizowane są one na szczeblu lokalnym. Jest to kontynuacja inicjatyw, które promują długoterminową wizję obszarów wiejskich (https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12525-Rural-development-long-term-vision-for-rural-areas_en  i pakt na rzecz obszarów wiejskich https://ruralpact.rural-vision.europa.eu/become-member_en

Poprawiono: wtorek, 07, maj 2024 09:42

Odsłony: 106

Zapraszamy do udziału w konsultacjach dot. kryteriów wyboru grantów w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027

Szanowni Państwo,

Lokalna Grupa Działania "Perły Czarnej Nidy", serdecznie zaprasza do konsultacji lokalnych kryteriów wyboru grantów,  na podstawie których oceniane będa projekty składane w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027.

Propozycje, uwagi, sugestie należy przesłać na formularzu zgłaszania uwag do dnia 6 maja 2024 r. (poniedziałek) do godziny 15.00 w formie elektronicznej na  adres mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście na adres Lokalna Grupa Działania "Perły Czarnej Nidy", Morawica ul. Spacerowa 7, 26-026 Morawica. 

Projekty kryteriów:

1.2 Przygotowanie koncepcji inteligentnych wsi - kryteria

1.3 Wdrażanie innowacji przez organizacje pozarządowe - kryteria

2.1 Doposażenie organizacji pozarządowych - kryteria

2.4 Inicjatywy aktywizujące ludzi młodych i/lub seniorów - kryteria 

Formularz zgłaszania uwag

Poprawiono: wtorek, 30, kwiecień 2024 12:09

Odsłony: 74

20 lat w Unii Europejskiej

Z okazji 20 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej tworzona jest Mapa atrakcji (w tym: spotkania, festyny, wystawy, konkursy, zawody sportowe, warsztaty i wiele innych) obejmująca wydarzenia w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w dniach 10-11 maja br., a także wszystkie pozostałe wydarzenia związane z obchodami 20-lecia członkostwa Polski w UE w trakcie całego roku.

Jest to świetna okazja na promocję projektów beneficjentów PROW 2014-2020 oraz PO RYBY 2014-2020. Serdecznie wszystkich zapraszamy do zgłoszenia swoich propozycji i wypełnienia formularza do dnia 26 kwietnia. Szczegółowe informacje dostępne są pod poniższym linkiem:

https://www.swietokrzyskie.pro/dolacz-do-obchodow-20-lecia-polski-w-ue/

Poprawiono: wtorek, 30, kwiecień 2024 08:18

Odsłony: 102

Prośba o pomoc w uzyskaniu odpowiedzi od właścicieli gospodarstw agroturystycznych

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach w partnerstwie z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego realizuje projekt o nazwie „RUSTIK - Rural Sustainability Transitions through Integration of Knowledge for improved policy processes” (Przemiany w zakresie zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich poprzez integrację wiedzy w celu poprawy procesów politycznych).

Projekt realizowany jest w 14 europejskich regionach, w tym w regionie świętokrzyskim. Jego celem w województwie świętokrzyskim jest przygotowanie założeń do przyszłej strategii rozwoju turystyki. Wypracowane narzędzia powinny sprzyjać zahamowaniu niekorzystnych procesów demograficznych na obszarach wiejskich i służyć dywersyfikacji ścieżek ich rozwoju gospodarczego m.in. poprzez promocję i kreowanie nowych produktów turystycznych. 

Celem ankiety jest identyfikacja i ocena potrzeb służących kształtowaniu rozwoju turystyki wiejskiej w regionie.

Będziemy Państwu bardzo wdzięczni za wypełnienie i odesłanie ankiety na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 21 kwietnia 2024 r.

Spośród osób, które odeślą wypełnione ankiety wylosujemy 3 podmioty, które otrzymają od ROT bezpłatną promocję swojego obiektu w social mediach i na stronach internetowych, którymi zarządza ROT (www.rot.swietokrzyskie.travelwww.swietokrzyskie.travel, profil ŚWIETOKRZYSKIE na Facebooku).

Ponadto spośród odesłanych ankiet wybierzemy jeden (maksymalnie dwa podmioty), w którym zorganizujemy wizytę studyjną.

Ankieta - pobierz

Z góry dziękujemy za poświęcony czas! 

Poprawiono: wtorek, 30, kwiecień 2024 08:19

Odsłony: 124

Ruszyła IX edycja konkursu kulinarnego Bitwa Regionów!

BR2024 FB 1200x900px 1Drodzy Państwo!

Trwa nabór zgłoszeń do IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów”. Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia, którym bliskie są smaki regionów i dawne receptury, a wyjątkowe potrawy przygotowują z pasją i sercem.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać zgłoszenie drogą elektroniczną do 5 maja 2024 r. poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.bitwaregionow.pl lub pod linkiem https://www.kupujswiadomie.gov.pl/formularz-bitwa-regionow/

KONKURS BĘDZIE PRZEBIEGAĆ W TRZECH ETAPACH:

Etap I Komisja kwalifikacyjna, na podstawie oceny formularzy zgłoszeniowych, utworzy listę rankingową prac konkursowych. Do udziału w wydarzeniach regionalnych I etapu konkursu przejdą KGW, które znajdą się na najwyższych pozycjach list rankingowych. W każdym wydarzeniu weźmie udział maksymalnie 20 KGW. Zespoły biorące udział w I etapie konkursu, które zostaną najwyżej ocenione przez komisje konkursowe podczas danego wydarzenia regionalnego, zostaną zakwalifikowane do II etapu, tj. półfinału konkursu.

Etap II KGW, które zajmą 1. miejsce w wydarzeniach regionalnych, biorą udział w półfinałach wojewódzkich. 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, kwalifikuje się do finału ogólnopolskiego.

Etap III Finał z udziałem 16 KGW. W tym roku pula nagród wyniesie ponad 65 tys. zł. Przewidziana jest również nagroda dodatkowa dla laureata I miejsca w finale – wyjazd przedstawicieli KGW na zagraniczne targi rolno-spożywcze w UE.

Poprawiono: wtorek, 30, kwiecień 2024 08:20

Odsłony: 321

Kartka 2024

Poprawiono: środa, 27, marzec 2024 11:54

Odsłony: 195

Harmonogram naborów 2024

Harmonogram planowanych przez Lokalną Grupę Działania „Perły Czarnej Nidy” naborów wniosków o wsparcie w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w roku 2024 - pobierz

Poprawiono: piątek, 08, marzec 2024 13:19

Odsłony: 578

Podkategorie

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy