Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

OkladkaPrzewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Nasz kanał telewizyjny

yt

Logotypy na strone

Aktualności

Bezpłatne szkolenie z zakresu Dziedzictwa GEOLOGICZNEGO I KULTUROWEGO OBSZARU LGD "PERŁY CZARNEJ NIDY"

Lokalna Grupa Działania "Perły Czarnej Nidy" przystępuje do realizacji kolejnego zadania w ramch projektu współpracy "GEOLOGY". Tym razem przeprowadzimy jednodniowe szkolenie na terenie Gmin Morawica, Chęciny i Nowiny. Szkolenie ma na celu przekazanie wiedzy na temat dziedzictwa geologicznego obszaru objętego działaniem LGD "Perły Czarnej Nidy". Skierowne jest  do przewodników turystycznych, nauczycieli, przedstawicieli instytucji zajmujących się promocją i rozwojem obszaru LGD oraz mieszkańców. Uczestnicy nabędą wiedzę o niepowtarzalnych stanowiskach geologicznych i dziedzictwie kulturowym, które decydują o unikatowości obszaru i przyczyniły się do ustanowienia tu Geoparku wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO. Dzięki zadaniu wiedza będzie dalej przekazywana docierając do kolejnych osób, turystów, mieszkańców.

Szkolenie skierowane będzie do 20 osób i trwać będzie ok 8 h. Poprowadzone zostanie przez przewodnika znającego doskonale dziedzictwo trzech gmin, których dotyczyć będzie szkolenie. Uczestnicy odwiedzą mniej znane stanowiska geologiczne i kulturowe na obszarze LGD.

Poprawiono: czwartek, 15, luty 2024 14:34

Odsłony: 113

Kurs „Socjologia obszarów wiejskich”

Szanowni Państwo,

w imieniu Pana Adama Dąbrowskiego Członka Zarządu Fundacji Socjometr zachęcamy do udziału w webinarze inauguracyjnym cykl szkoleniowy „Socjologia Obszarów Wiejskich". Webinar odbędzie się 21 lutego o godzinie 10:00 i jest darmowy. Oprócz merytorycznego wykładu pn. „Podstawy socjologii wsi – wieś i obszar wiejski", będziecie mogli Państwo dowiedzieć się na nim szczegółów na temat całego przygotowanego przez Fundację Socjometr kursu.

Kurs „Socjologia Obszarów Wiejskich" to cykl 12 spotkań w ramach których poruszane będą zagadnienia odnoszące się do przemian zachodzących na obszarach wiejskich, w tym np. rolnictwa, cyfryzacji, zrównoważonego rozwoju, alternatywnych sieci żywności, kapitału społecznego i wyzwań, jakie stoją przed mieszkańcami wsi (szczegółowy program znajdziecie Państwo tutaj:  Program-kursu) .

Poprawiono: poniedziałek, 29, styczeń 2024 13:18

Odsłony: 133

2 miliony € na rozwój obszaru LGD - umowa podpisana!!!

IMG 5207-1024x68309.01.2024 r. w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy Zarząd Lokalnej Grupy Działania Perły Czarnej Nidy reprezentowany przez Prezesa Marcina Dziewięckiego i Wiceprezesa Jacka Kanię podpisał z Zarządem Województwa Świętokrzyskiegomiało umowę na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju w kolejnym okresie programowania. Umowa opiewa na łączna kwotę 2 030 929 €.

Jeszcze w tym roku planujemy uruchomienie pierwszych naborów, a znajda się tu środki na infrastrukturę publiczną oraz podejmowanie działalności gospodarczej. W dalszej kolejności będą działania na rozwijanie działalności gospodarczej, infrastrukturę turystyczną oraz środki na działalność organizacji pozarządowych w różnym zakresie. Realizację Strategii zaplanowano do 2029 roku.

Poprawiono: piątek, 12, styczeń 2024 13:22

Odsłony: 355

Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego: Integracja społeczna i zawodowa. Ankieta dot. potrzeb społecznych

W związku z przygotowywanym wnioskiem o  dofinansowanie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027, Priorytet FESW.09 Usługi społeczne i zdrowotne, Działanie FESW.09.01 Aktywna integracja społeczna i zawodowa, Lokalna Grupa Działania "Perły Czarnej Nidy" zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej potrzeb społecznych.  

Celem projektu będzie podjęcie działań skupionych na osobach biernych zawodowo i innych grupach potrzebujących integracji społecznej (zagrożonych wykluczeniem), mających trudności z powrotem na rynek pracy i z uwzględnieniem różnorodnych form wsparcia rozwijających ich kompetencje.

Ankieta jest anonimowa. Będziemy wdzięczni za poświęcenie chwili i na jej wypełnienie. Chcemy za jej pośrednictwem poznać Państwa opinie na temat problemów i potrzeb społecznych występujących na obszarze Lokalnej Grupy Działania "Perły Czarnej Nidy", a także metod ich rozwiązywania.

Prosimy o wypełnienie ankiety do dnia 10.01.2024 r. Dziękujemy!

Przejdż do ankiety

Poprawiono: czwartek, 04, styczeń 2024 11:52

Odsłony: 450

Rodzina w stylu folk - świetna inicjatywa

 

FIO plakatZ przyjemnością przedstawiamy informację o świetnej inicjatywie prowadzonej przez stowarzyszenie "Siła Woli". Cieszymy się, ża mamy tak aktywne organizacje na terenie LGD, dzięki którym w naszym regionie żyje sie znacznie lepiej. 

„Rodzina w stylu folk” to najnowszy, właśnie rozpoczynający się projekt Stowarzyszenia Siła Woli, który przez najbliższe 1,5 roku realizowany będzie na terenie Gminy Nowiny. Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.

Poprawiono: środa, 03, styczeń 2024 09:05

Odsłony: 299

Życzenia

yczenia na Boe Narodzenie

Poprawiono: piątek, 22, grudzień 2023 16:13

Odsłony: 213

28-30 listopada wyjazd studyjny do Geoparku Cesky Raj

407595699 314652708149490 8307809615354294305 n KopiowanieW dniach 28-30 listopada przedstawiciele naszej Lokalnej Grupa Działania ''Perły Czarnej Nidy'', wraz z reprezentantami LGD Partnerstwo Kaczawskie oraz LGD Grupa Łużycka przebywali na wizycje studyjnej w Geoparku Cesky Raj. 

Wizyta studyjna jest jednym z zadań projektu współpracy "Geology", którego celem współpracy jest "wspólna promocja oraz wymiana doświadczeń w dziedzinach strategicznych dla rozwoju i funkcjonowania geoparków, w tym wzrostu poziomu wiedzy na temat dziedzictwa geologicznego wśród mieszkańców współpracujących obszarów. 

Poprawiono: czwartek, 07, grudzień 2023 11:11

Odsłony: 336

Podkategorie

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy