Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

OkladkaPrzewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Nasz kanał telewizyjny

yt

Logotypy na strone

I Zjazd Lokalnych Grup Działania na Wyspę Liderów

W dniu 27.06.2010 Lokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy” wzięła udział w I Zjeździe Lokalnych Grup Działania, na Wyspie Liderów, który odbył się podczas Dni Otwartych Drzwi  organizowanych  przez Świętokrzyski  Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.

Dzień Otwartych Drzwi w Modliszewicach cieszył się dużą popularnością wśród rolników i mieszkańców naszego województwa oraz sąsiednich regionów. Głównym elementem wystawy była prezentacja odmian roślin uprawnych i technologii na polu doświadczalnym Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz wystawa zwierząt hodowlanych. Podczas tegorocznej imprezy rozstrzygnięte zostały konkursy - "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2010" oraz "Piękne i Bezpieczne Gospodarstwo Agroturystyczne 2010". Ważną częścią spotkania były również seminaria prowadzone przez specjalistów z Instytutu Zootechniki. O oprawę artystyczną przedsięwzięcia zadbały znane zespoły ludowe.

Wystawcy, a wśród nich LGD „Perły Czarnej Nidy” prezentowali ofertę turystyczną  i agroturystyczną swojego regionu. Dodatkowo LGD propagowała działania na rzecz realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju, promowała swoją działalność poprzez  rozdawanie ulotek, gadżetów i materiałów reklamowych, które cieszyły się dużą popularnością.Na stoisku LGD goście mogli podziwiać, a także zakupić wyroby z gliny Pani Elżbiety Klimczak garncarki z Obic, takie jak: naczynia, garnki, ale przede wszystkim figurki o tematyce sakralnej.

 

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy