Katalog firm i organizacji społecznych

Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

Okladka

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Logotypy na strone

Zaproszenie na konferencję 27 Września 2023 r.

imageW imieniu Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej działających w województwie świętokrzyskim serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji „Ekonomia Społeczna w regionie świętokrzyskim – perspektywy rozwoju”. Wydarzenie to odbędzie się 27 września 2023 r. w godzinach 10:00 – 14:30 w Centrum Kongresowym Targów Kielce, ul. Zakładowa 1, sala Omega.

W trakcie konferencji podsumujemy rezultaty dotychczasowych działań w zakresie wsparcia ekonomii społecznej w regionie świętokrzyskim. Zaprezentujemy również możliwości wsparcia, jakie zostały zaplanowane do realizacji przez Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej na lata 2023 – 2028, w tym zasady udzielania wsparcia dotacyjnego na tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych. Częścią konferencji będzie debata, w której wezmą udział eksperci oraz przedstawiciele władz odpowiedzialni za rozwój ekonomii społecznej w kraju i w regionie. Podczas debaty porozmawiamy, jak skutecznie wspierać rozwój podmiotów ekonomii społecznej i z jakimi wyzwaniami w najbliższym czasie sektor ekonomii społecznej będzie się mierzyć.

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji będzie Jarmark Ekonomii Społecznej, podczas którego prezentowana będzie oferta regionalnych PES. W ramach Jarmarku podmioty ekonomii społecznej będą mogły bezpłatnie zaprezentować swoją ofertę. Konferencja będzie także nawiązania nowych kontaktów oraz spotkań z przedstawicielami podmiotów ekonomii społecznej w regionie.

Konferencja organizowana jest pod patronatem Minister Rodziny i Polityki Społecznej oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Organizatorami konferencji są dwa Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej działające w naszym regionie: Świętokrzyski OWES, którego liderem jest Caritas Diecezji Kieleckiej i Kielecko – Ostrowiecki OWES , którego liderem jest Stowarzyszenie Integracja i Rozwój. Konferencja organizowana jest przy współudziale Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Kielcach.

Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są on-line, poprzez formularz dostępny pod adresem: https://bit.ly/konferencjaOWES

Szczegółowy program konferencji przesyłamy w załączniku. Serdecznie zapraszamy.

Program konferencji

”Ekonomia Społeczna w regionie świętokrzyskim – perspektywy rozwoju”

 Termin konferencji: 27 września 2023

Miejsce konferencji: Centrum Kongresowe Targi Kielce, ul. Zakładowa 1, Sala Omega

 

10:00 – 10:30

Rejestracja uczestników i kawa powitalna

10:30 – 11:00

Uroczyste otwarcie konferencji

  • Pani Anita Czerwińska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Ekonomii Społecznej
  • Pani Renata Janik, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego

11:00 – 11:30

Prelekcja „Ścieżki rozwoju Ekonomii Społecznej”

Prof. Bohdan Skrzypczak, Uniwersytet Warszawski, Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL

11:30 – 11:45

Występ artystyczny

11:45 – 12:15

Oferta Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej dla organizacji społecznych w regionie świętokrzyskim. Dobre praktyki i możliwości rozwoju sektora.

Prezentacja przedstawicieli OWES.

12:15 – 13:00

Debata ekspercka „Czy ekonomia społeczna jest jeszcze potrzebna?”

13:00 – 13:15

Występ artystyczny

13:15 – 14:30

Obiad

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji będzie Jarmark Ekonomii Społecznej i prezentacja podmiotów ekonomii społecznej z regionu świętokrzyskiego. Podmioty zainteresowane wystawieniem stoiska ze swoją ofertą, prosimy o zgłoszenie e-mailowe na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Konferencja będzie tłumaczona na Polski Język Migowy.

Dla uczestników konferencji zapewniony będzie bezpłatny parking na terenie Targów Kielce (wjazd bramą nr 3 od ul. Zakładowej)

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy