Katalog firm i organizacji społecznych

Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

Okladka

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Logotypy na strone

Bezpłatne szkolenia z zakresu Dziedzictwa GEOLOGICZNEGO I KULTUROWEGO OBSZARU LGD "PERŁY CZARNEJ NIDY"

Lokalna Grupa Działania "Perły Czarnej Nidy" przystępuje do realizacji kolejnego zadania w ramch projektu współpracy "GEOLOGY". Tym razem przeprowadzimy trzy szkolenia - po jednym w każdej gminie. Szkolenia mają na celu przekazanie wiedzy na temat dziedzictwa geologicznego obszaru objętego działaniem LGD "Perły Czarnej Nidy". Skierowne są do przewodników turystycznych, nauczycieli, przedstawicieli instytucji zajmujących się promocją i rozwojem obszaru LGD oraz mieszkańców. Uczestnicy nabędą wiedzę o niepowtarzalnych stanowiskach geologicznych i dziedzictwie kulturowym, które decydują o unikatowości obszaru i przyczyniły się do ustanowienia tu Geoparku wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO. Dzięki zadaniu wiedza będzie dalej przekazywana docierając do kolejnych osób, turystów, mieszkańców.

Każde ze  szkoleń skierowne będzie do 20 osób i trwać będzie 6 h. Poprowadzone zostanie przez przewodnika znającego doskonale dziedzictwo trzech gmin, których dotyczyć będzie szkolenie. Uczestnicy odwiedzą mniej znane stanowiska geologiczne i kulturowe na obszarze LGD.

Dzień pierwszy, Gmina Nowiny (25.11.2023 sobota)

Trasa szkolenia: Nowiny  - Dolina Bobrzy w Trzciankach z pozostałościami dawnych obiektów techniki - pomnik przyrody nieożywionej w Kowali - Kamieniołom Zgórsko - Kamieniołom Szewce i ścieżka edukacyjna przez Górę Miejską - Nowiny

Dzień drugi, Miasto i Gmina Morawica (02.12.2023, sobota)

Trasa szkolenia: Morawica - dolina Czarnej Nidy w Morawicy i wzgórze kapliczne z Kalwarią Świętokrzyską - Kamieniołom w Łabędziowie - stanowisko czołgowe z II WŚ w Radomicach - pomnik przyrody nieożywionej  Diabelski Kamień w Radomicach - stanowisko geologiczne obok Ośrodka Tradycji Garncarstwa w Chałupkach - Barania Góra w Dębskiej Woli - Morawica

Dzień trzeci, Gmina i Miast Chęciny (03.12.2023, niedziela)

Trasa szkolenia: Chęciny - rezerwat przyrody Góra Zelejowa i ścieżka geoturystyczna - Muzealna Izba Górnictwa Kruszcowego w Miedziance, pozostałości dawnej kopalni miedzi i rezerwat przyrody Góra Miedzianka - rezerwat przyrody Góra Rzepka i kamieniołom Korzecko z ECEG - stanowisko geologiczne na górze Zamkowej - Chęciny

Informacja o szkoleniach i zasadach udzielenia  jest w siedzibie Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy” ul. Spacerowa 7, 26-026 Morawica od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00, e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie pod numerem: 41 306 79 35, 41 306 79 34.

Rekrutacja trwa do wyczerpania miejsc. 

W celu zgłoszenia się na szkolenie należy złożyć:

1. Formularz uczestnictwa Nowiny - pobierz

2. Formularz uczestnictwa Morawica - pobierz

3. Formularz uczestnictwa Chęciny - pobierz

Udział w szkoleniach jest bezpłatny (zapewniamy posiłek)

Przypomnijmy, że celem projektu współpracy jest GEOLOGY jest wspólna promocja oraz wymiana doświadczeń w dziedzinach strategicznych dla rozwoju i funkcjonowania geoparków, w tym wzrostu poziomu wiedzy na temat dziedzictwa geologicznego wśród mieszkańców współpracujących obszarów. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy