Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

OkladkaPrzewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Nasz kanał telewizyjny

yt

Logotypy na strone

Piszą o nas w branżowych wydawnictwach!

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydało w ostatnim czasie publikację prezentującą najlepsze operacje z zakresu „Małych projektów”, w której przedstawiono przykłady dobrych praktyk z terenu całej Polski.  Cztery spośród nich pochodzą z województwa świętokrzyskiego, w tym dwie operacje zrealizowane zostały na terenie naszej LGD!

Uznanie w oczach Ministerstwa zyskał projekt zrealizowany przez Panią Elżbietę Pędzik pn. „Średniowieczna kuźnia jako miejsce kultywowania zawodu kowala”. W ramach projektu wykonano i zakupiono wyposażenie kuźni wzorowanej na średniowiecznych obiektach tego typu. Dzięki dofinansowaniu możliwe było zorganizowanie wystawy średniowiecznych zbroi, a także prowadzenie warsztatów i pokazów rzemiosła kowalskiego. Średniowieczną kuźnię zwiedzać można w gospodarstwie agroturystycznym „Gród” prowadzonym przez Państwa Pędzików w miejscowości Siedlce w gminie Chęciny. Drugi wzorcowy projekt z naszego terenu: „Tajemnice Gminy Chęciny za jednym kliknięciem – wirtualny przewodnik dla turystów” zrealizowany został przez Gminę Chęciny. Aplikacja stanowiąca kolejny krok w promocji gminy jako miejsca atrakcyjnego turystycznie, pełnego geologicznych niespodzianek i obfitującego w zabytki historyczne, umieszczona została na stronie gminy Chęciny www.checiny.pl.

Publikacja "Dobre praktyki w ralizacji małych projektów PROW 2007 - 2013" dostępna jest w biurze LGD "Perły Czarnej Nidy".

Gratulujemy beneficjentom pomysłów i zapraszamy do składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach „Małych projektów”. Kolejny nabór planowany jest już w pierwszym półroczu 2012 roku.

 

 

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy