Katalog firm i organizacji społecznych

Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

Okladka

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Logotypy na strone

Edukido Kielce Karolina Strójwąs


5Firma Pani Karoliny Strójwąs pn. „EDUKIDO KIELCE Karolina Strójwąs” zajmuje się prowadzeniem zajęć edukacyjnych dla dzieci z klockami LEGO. Innowacyjne przedsiębiorstwo oferuje program zajęć pomagający dzieciom poznawać świat poprzez klocki LEGO® dzięki:

- Zajęciom pozalekcyjnym dla osób indywidualnych w podziale na grupy 3-5 lat, 5-7 lat, powyżej 7 lat;

- Warsztaty szkolne i przedszkolne dostosowane do programu placówki. Imprezy urodzinowe dla dzieci 3-12 lat. Przykładowa tematyka: City, Friends, Ninjago, Star Wars, Nexo Knights, Avengers, Chima, Auta, Harry Potter, WeDo.

- Półkolonie - w okresie wakacji letnich i ferii zimowych organizowane są wyjątkowe półkolonie tematyczne.

Główne cele zajęć EDUKIDO:

- kształtowanie ciekawości świata i badawczej postawy wobec niego,

- zniesienie bariery między naukami humanistycznymi i technicznymi, zastępując ją myśleniem i dociekliwością,

- kształtowanie ciekawości świata i umiejętność abstrakcyjnego myślenia zawsze osadzonego w praktyce

- ćwiczenie wyobraźni przestrzennej i rozwiązywanie problemów w programie, który nie narzuca szablonów,

- wykorzystanie synergii kreatywności i logiki w twórczej zabawie.

Zajęcia Edukido odbywają się w Centrum Edukido oraz na terenie placówek oświatowych i edukacyjnych na terenie gmin Morawica, Chęciny, Sitkówka-Nowiny i Kielce.

Zajęcia zaczynają się od bodźca, który nakieruje uwagę dzieci na dane zagadnienie (życie niedźwiedzi polarnych, co to jest grawitacja, zasada działania koparki…). Może to być np. krótki film. Wokół danego zagadnienia instruktor snuje opowieść, następnie pojawiają się pytania. Dzieci szukają odpowiedzi na drodze rozważań i eksperymentów. Co szczególnie ważne: nie ma jednej drogi dojścia do wniosków! W ten sposób uczy się podopiecznych rozwiązywania złożonych problemów i szerzej – życia w złożonym świecie. Podczas zajęć to dzieci tworzą światy. Mają przed sobą temat, problem i klocki Lego®. Nie dostają instrukcji, a osoba instruktora ogranicza ingerowanie w pracę dzieci do niezbędnego minimum, stawiając na samodzielność. Dzieci nie są wyręczane, ponieważ mają stwarzane idealne warunki do kreatywnego i logicznego myślenia oraz działania. Po etapie konstrukcji i zdobywania wiedzy przychodzi czas na wspólne spostrzeżenia i refleksje dotyczące odbytych zajęć. Stawianie pytań uczy umiejętności wyciągania wniosków i analitycznego myślenia, co przekształci się w umiejętność podejmowania trafnych decyzji. Po zajęciach podopieczni prezentują rodzicom efekty swojej pracy. Jest to element szczególnie ważny dla podnoszenia motywacji najmłodszych i budowania głębokiej relacji rodzinnej.

Klienci o ofercie informowani są w różnorodny sposób: poprzez profil na Facebooku, rozwieszanie plakatów, w szkołach i przedszkolach przeprowadzane są bezpłatne warsztaty prezentując dzieciom i nauczycielom jak świetną zabawą może być nauka. Dodatkowo rozdawane są vouchery, upoważniające do dwóch bezpłatnych zajęć indywidualnych.

Środki otrzymane z dofinansowania zostały przeznaczone przede wszystkim na zakup różnego rodzaju klocków lego, m.in. Duplo; Education WeDo, systemowe, Soft - klocki w rozmiarze XXL, miękkie, służące do zabawy dla dzieci, ale również jako reklama na eventach, materiały marketingowe, sprzęt biurowy.

 

Poprawiono: wtorek, 18, wrzesień 2018 13:07

Odsłony: 1081

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy