Katalog firm i organizacji społecznych

Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

Okladka

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Logotypy na strone

MK-Biznes Mariusz Kobiec

logo ASYSTADROGOWA Siedziba firmy „MK-Biznes Mariusz Kobiec” znajduje się w gminie Sitkówka-Nowiny, w miejscowości Zgórsko.

Oferta przedsiębiorstwa obejmuje wynajem aut zastępczych oraz pomoc drogową w czasie kolizji poprzez system firmowy i aplikację mobilną pomagającą kierowcom w razie kolizji.

Proces świadczenia usług odbywa się następująco: aplikacja mobilna na telefon w formie asystenta kierowcy jest dostępna do zainstalowania dla każdego telefonu posiadającego system operacyjny Android, iOS lub Windows Phone. Jest ona wirtualnym asystentem kierowcy, umożliwiając szybkie i podręczne wzywanie pomocy drogowej w formie lawety, holowania lub auta zastępczego. Dzięki możliwości uzyskania lokalizacji za pomocą urządzenia GPS wbudowanego w telefon komórkowy aplikacja może z łatwością zlokalizować użytkownika, a następnie łącząc się z bazą danych poprzez Internet, wysłać zgłoszenie do najbliższego wykonawcy lub Partnera w celu zgłoszenia zdarzenia na drodze. Oprócz wzywania pomocy drogowej posiada również możliwość wezwania służb porządkowych, takich jak policja, pogotowie i straż pożarna. asysta drogowaDomyślnie zgłoszenia są przesyłane przez Internet, jednakże w przypadku braku połączenia internetowego aplikacja może skorzystać również z funkcji wysłania zgłoszenia poprzez komunikację za pomocą specjalnych wiadomości SMS oraz tradycyjnego wybrania numerów alarmowych. Podczas podróży użytkownik może również skorzystać z bazy punktów serwisowych, które na podstawie lokalizacji wyświetlają najbliższe warsztaty samochodowe oraz inne usługi zawierające się w samochodowej pomocy drogowej i serwisowej. Na podstawie liczby zgłoszeń aplikacja informuje użytkownika o niebezpieczeństwach na drodze.

Na początku istnienia firmy usługa przeznaczona jest na rynek regionalny, z czasem przedsiębiorca planuje rozszerzyć jej zasięg na krajowy.

Środki otrzymane z dofinansowania wydane zostały na niezbędne programy oraz sprzęty do prowadzenia przedsiębiorstwa, czyli przede wszystkim na stworzenie aplikacji mobilnej, opracowanie systemu IT do obsługi zgłoszeń, sprzęt IT, utworzenie strony WWW, która stanowi główne źródło informacji na temat firmy i systemu firmowego oraz aplikacji. Promocja oferty sprzedaży znajdzie się na portalach społecznościowych oraz głównych portalach ogłoszeniowych.

Firma uzyskała dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł. ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Dane kontaktowe przedsiębiorcy:

strona www: www.asystadrogowa.pl

numer telefonu: 733 733 144

 

Poprawiono: poniedziałek, 30, marzec 2020 17:17

Odsłony: 1047

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy